KONST / Litografier / Litografi 14052030
nr 1405 2030
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Litografi, Vegetation. Signerad, numrerad 282/310. Motivet: 22x15, yttermått inklusive ram: 42x32 cm
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 21 juni 2021
kl 20:03:37
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer